THERMOSTAR RENK DÜNYASI
  
 
Thermostar Akrilik / Akrilik Esaslı Dış Cephe Boyası


 
Üstünlükleri: Saf akrilik esaslı, dış yüzeylerde kullanılan düz doku veren kullanıma hazır bir boyadır. Mowılıth esaslı PVA’ dan dolayı su geçirmez. Su iticidir. Yüksek nefes alma özelliğine sahiptir ve darbelerden etkilenmez. Kullanılan renk pigmentleri solmaya karşı dayanıklıdır.
Uygulama Alanı: Eski ve yeni bütün yapı elemanlarının yüzeylerine tam bir yapışma sağlar. Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin son kat boyası olmasının yanında her türlü sıva, ytong, prefabrik inşaatların beton yüzeylerinde rahatlıkla uygulanabilir.
Uygulama Şekli: Boya uygulaması başlamadan önce yüzey her türlü kirden arındırılmalıdır. Bozuk yerler tamir harçları ile onarılmalıdır. Gerekli onarımlar yapıldıktan sonra 1/6 oranında sulandırılarak yüzeye Thermostar Universal Astar sürülür. Thermostar Akrilik Boya hava şartlarına bağlı olarak gerekirse %25’e kadar su ile inceltilebilir. Zemine 2 kat olarak uygulanır. İnceltilme oranına dikkat edilmelidir. Her kovada kontrol edilen bir inceltme oranı ile renk tonlarının değişimi engellenmiş olur.
Sarfiyat: Zemine göre farklılık göstermekle beraber 0.4-0.6 kg/m2’dir.
Kuruma Süresi: Hava ve zeminin sıcaklığın bağlı olmak şartıyla, 1-2 saat dokunma kuruma süresi, 10-12 saat tam kuruma süresidir.
Depolama: + 5°C derecenin altında depolanmamalıdır. Ayrıca uygulama yakıcı güneş altında yapılmamalıdır.
Ambalaj: Net 20 kg’lık özel polietilen kova.

Thermostar  Silikonlu / Silikon Katkılı Dış Cephe Boyası


 
Üstünlükleri: Silikon katkılı düz dış cephe boyasıdır. Mukavemeti yüksek, esnektir. Nefes alır. Toz ve kir barındırmaz.
Uygulama Alanı: Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin son kat boyası olmasının yanında eski ve yeni bütün yapı elemanlarının yüzeyine, serpme ve taraklı sıva yüzeyine uygulandığı gibi rengini kaybetmiş akrilik boya ile boyanmış yüzeylere de rahatlıkla uygulanabilir.
Uygulama Şekli: Mineral kaplama üzerine yapılacak uygulamalarda kaplamanın boyayı emmemesi için Thermostar Universal Astar mutlaka sürülmelidir. Bu durum boya sarfiyatının optimum olması açısından büyük önem taşımaktadır. Eğer eski yüzeyler üzerine uygulama yapılacaksa yüzey iyice temizlenip onarım yapıldıktan sonra zemine 1/6-7 oranında sulandırılmış Thermostar Universal Astar sürülmeli, astar uygulamasına mütakip Thermostar Silikonlu uygulanmaya başlanmalıdır. Tam kuruma sağlandıktan sonra 2. kat uygulanarak işlem tamamlanır.
Sarfiyat: Zemine göre farklılık göstermekle beraber 0.4-0.5 kg/m2’dir.
Kuruma Süresi: Hava ve zeminin sıcaklığına bağlı olmak şartıyla, 2-3 saat dokunma kuruma süresi, 6-8 saat tam kuruma süresidir.
Depolama: +5°C’nin altında depolanmamalıdır.
Ambalaj: Net 20 kg’lık özel polietilen kova

Thermostar  Silikon Grenli / Silikon Katkılı Dış Cephe Boyası


 
Üstünlükleri: Silikon katkılı grenli dış cephe kaplamasıdır. Mukavemeti yüksek ve esnektir. Toz ve kir barındırmaz. Yüksek nefes alma özelliğine sahiptir.
Uygulama Alanı: Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin son kat boyası olmasının yanında eski ve yeni bütün yapı elemanlarının yüzeyine ayrıca rengini kaybetmiş akrilik boya ve silikon esaslı boya ile boyanmış yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir.
Uygulama Şekli: Boya uygulamasına başlamadan önce yüzeyin toz, kir, ve gevşek parçalardan temizlenmesi gerekir. Yüzeyde tamiratı yapılacak bölgeler varsa bunlar tamir harçları ile düzeltilmelidir. Zemin boyaya hazırlandıktan sonra 1/6-7 oranında Thermostar Universal Astarla yüzey iyice astarlanmalıdır. Daha sonra istenilen greni verecek şekilde suyla inceltilebilen Thermostar Silikon Grenli Dış Cephe Boyası mercan rulo ile uygulanmalıdır. Su ile inceltme yapılırken inceltme yapılan miktar bir ölçek ile ölçülmeli ve her kovaya aynı miktar su ilavesi yapılmalıdır. Aksi durumda gren dokusunda farklılıklar görülebilir. Uygulamada yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Yeni yapılmış sıva ve beton yüzeylerde, uygulama için en az dört hafta beklenilmelidir.
Sarfiyat: Zemine göre farklılık göstermekle beraber 0.7-1.0 kg/m2’dir .
Kuruma Süresi: Hava ve zeminin sıcaklığına bağlı olmak şartı ile, 2-3 saat dokunma ve kuruma süresi, 12 saat tam kuruma süresidir.
Depolama: + 5°C’nin altında depolanmamalıdır.
Ambalaj: Net 20 kg’lık özel polietilen kova

Thermostar  Akrilik Grenli / Akrilik Esaslı Dış Cephe Boyası

 
Üstünlükleri: Saf akrilik bağlayıcı ile kalıcı renk pigmentleri ve çeşitli mineraller içeren, dış yüzeylerde kullanılan düz ve dekoratif doku veren, geliştirilmiş kalın akrilik cephe kaplamasıdır. Nefes alma özelliğiyle nemin dışarıya atılmasını sağlayan, güneş ışınları, sahil yerlerindeki tuzlu neme ve diğer kötü hava koşullarına dayanıklıdır. Kir tutmaz.
Uygulama Alanı: Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin son kat boyası olmasının yanında eski ve yeni bütün yapı elemanlarının yüzeyine ayrıca rengini kaybetmiş akrilik boya ve silikon esaslı boya ile boyanmış yüzeylere rahatlıkla uygulanabilir.
Uygulama Şekli: Boya uygulanmasına başlamadan önce yüzeyin toz, kir ve gevşek parçalardan temizlenmesi gerekir. Yeni yapılmış sıva ve beton yüzeylerde, çimentonun prizini tam olarak alması için uygulamaya en az dört hafta sonra başlanılmalıdır. Zemin boyaya hazırlandıktan sonra 1/6-7 oranında sulandırılan Thermostar Universal Astarla yüzey iyice doyurulur, istenilen greni verecek şekilde suyla inceltilen Thermostar Akrilik Grenli Boya mercan rulo veya komprasör ile püskürtülerek uygulanmalıdır.
Sarfiyat: Zemine göre farklılık göstermekle beraber, 0.7-1.5 kg/m2’dir.
Kuruma Süresi: Hava ve zeminin sıcaklığına bağlı olmak şartıyla, 4 saat dokunma kuruma süresi, 24 saat tam kuruma süresidir.
Depolama: + 5°C’nin altında depolanmamalıdır.
Ambalaj: Net 20 kg’lık polietilen kova
> Dış Mekan Ürünleri
   - Söveler
   - Denizlikler
   - Silmeler
   - Payandalar
   - Desenli Silmeler
   - Kaplamalar
   - Aksesuarlar
   - Köşe Profilleri
   - Küpeşteler
   - Sütunlar
   - Çıtalar
   - Desenler
   - Pencereler

> İç Mekan Ürünleri
   - Kartonpiyer
   - Tavan ve Duvar Kaplamaları

> Dekoratif Mantolama Panelleri
   - Dekoratif Kaplamalar

> Thermostar Düz Mantolama Paket Sistemi
   - Isı Yalıtımı Nedir?
   - Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin Faydaları
   - Ülkemizde Isı Yalıtımı
   - TS EN 13499 Nedir?
   - TS EN 13499 Sistem Değerlendirmesi
   - Sistem Şeması ve Ürünler
   - Uygulama
   - Uygulama Öncesi
   - Thermostar Renk Dünyası

> Teknik Bilgiler
   - Söve Hakkında
   - EPS Hakkında
   - Kartonpiyer Hakkında
   - Söve Uygulaması
   - Kartonpiyer Uygulaması
   - Dokular
   - Avantajlarımız

> Galeri
   - Tasarım Galeri
   - Uygulama Galeri
 

2012 ® Star Söve | Tüm hakları saklıdır.