ISI YALITIMI NEDİR?
  

 

   Konforlu yaşama alanları ancak 20-22°C sıcaklık ve %50 bağıl nem değerine sahip olan ortamlarda sağlanabilir. Ülkemizde kış aylarında dış sıcaklıklar 22°C’nin çok altında, yaz aylarında ise hava sıcaklıkları 22°C’nin oldukça üstündedir. Isıl enerji, yüksek sıcaklıklı ortamdan düşük sıcaklıklı ortama transfer olur. Bu nedenle yapılarda, kışın enerji kayıpları, yazın ise istenmeyen enerji kazançları meydana gelir. Yapılarda ve tesisatlarda ısı kayıp ve kazançlarının sınırlandırılması için yapılan işleme “ısı yalıtımı” denir.

    Binalarda e n e r j i kayıpları en çok duvarlarda gözlemlenmektedir. Bu sebeple enerji transferine en açık bölgeler olan duvarların yalıtımının eksiksiz yapılması şarttır. Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri yapınızın duvarlarını dıştan bir kabuk gibi sararak enerji transferlerine engel olur. Binalarınızda hem ısı hem nem dengesi sağlayarak yaşam alanlarınızı maksimum konfora taşır.

   Ülkemizde enerji genel olarak petrol, kömür, doğalgaz gibi fosil yakıtları ile kullanılarak sağlanmaktadır. Dünyada gün geçtikçe azalan fosil yakıtları rezervi enerji maliyetlerini de üst seviyeye tırmandırmaktadır. Bu sebeple enerjiyi yaşama alanlarımızda korumak artık kaçınılmazdır. Yaşam kalitemizi ve yaşam konforumuzu ekonomik yöntemlerle korumak Thermostar ile mümkün. Thermostar’ın kışın sağladığı enerji tasarrufu ile sistem kendini 3-4 yıl gibi bir sürede amorti etmekte, yaz aylarındaki soğutma maliyetleri de hesaba katıldığında bu süre daha da azalmaktadır

> Dış Mekan Ürünleri
   - Söveler
   - Denizlikler
   - Silmeler
   - Payandalar
   - Desenli Silmeler
   - Kaplamalar
   - Aksesuarlar
   - Köşe Profilleri
   - Küpeşteler
   - Sütunlar
   - Çıtalar
   - Desenler
   - Pencereler

> İç Mekan Ürünleri
   - Kartonpiyer
   - Tavan ve Duvar Kaplamaları

> Dekoratif Mantolama Panelleri
   - Dekoratif Kaplamalar

> Thermostar Düz Mantolama Paket Sistemi
   - Isı Yalıtımı Nedir?
   - Thermostar Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemlerinin Faydaları
   - Ülkemizde Isı Yalıtımı
   - TS EN 13499 Nedir?
   - TS EN 13499 Sistem Değerlendirmesi
   - Sistem Şeması ve Ürünler
   - Uygulama
   - Uygulama Öncesi
   - Thermostar Renk Dünyası

> Teknik Bilgiler
   - Söve Hakkında
   - EPS Hakkında
   - Kartonpiyer Hakkında
   - Söve Uygulaması
   - Kartonpiyer Uygulaması
   - Dokular
   - Avantajlarımız

> Galeri
   - Tasarım Galeri
   - Uygulama Galeri
 

2012 ® Star Söve | Tüm hakları saklıdır.